Таємне понеділкування

Олена Андрейчикова

Олена Андрейчикова / ТАЄМНЕ ПОНЕДІЛКУВАННЯ

Авторка цієї збірки — надзвичайно чутлива жінка. Я не гуглила, я все це зрозуміла зі сторінок ії книжки. Вона відчуває все не шкірою; вона пропускає життя через кожен м‘яз свого тіла, і змушує кожного відчути іі задум. Вона справжня і мінлива, як весна — сьогодні меланхолійна, завтра танцює, післязавтра роздумує, а потім… а ґрець ії знає, що потім! Бо жінка — це загадка. Лише вона може взяти і не йти на роботу у понеділок. Бо цього вимагала душа.
блогерка / @belle_library

Зулейха відкриває очі

Ґузель Яхіна

Ґузель Яхіна / ЗУЛЕЙХА ВІДКРИВАЄ ОЧІ
Авторка так тонко написала про страхіття, що я ніби все бачила на власні очі, ніби знаю всіх цих людей — Зулейху і Юзуфа, лікаря Лейбе, коменданта Ігнатова, сволоту Погорєлова… Ніби відчувала з ними голод і холод, страх і безнадію. Моє серце матері стискалося, коли Зулейха не знала, як прогодувати сина. Але я відчувала і їхню жагу до життя, захоплювалася, коли вони знаходили сили бути хоч трішечки щасливими в нелюдських умовах.
блогерка / @ilatanka

Про море мені розкажи

Ельчін Сафарлі

Ельчін Сафарлі / ПРО МОРЕ МЕНІ РОЗКАЖИ
Книга поділена на короткі розділи, в яких розповідаються історії з життя, діляться думками та досвідом. Автор розповідає про своє дитинство біля моря, трохи про Стамбул, переказує історії від бабусі, діда, тітки, матері та інших родичів чи знайомих. Такі собі філософські настанови на тлі східної екзотики, які дуже легко та швидко читаються.
блогерка / @zori_zoriana 

Підземна залізниця

Колсон Вайтхед

Колсон Вайтхед / ПІДЗЕМНА ЗАЛІЗНИЦЯ

Автор розповідає страшні речі, але робить це так стримано і ніби між іншим, що ви розумієте, йому не йшлося про те, щоб викликати у читача сльозу.Він хоче донести до вас реальну картину тодішній подій. Жахливі умови переховувань, пересування підземною залізницею, якщо пощастить туди дістатися, хисткий соціальний статус навіть у більш лояльних штатах, медичні експерименти — то лише невелика частка описаного в романі.

блогерка / @mirage.delavie