Джек Лондон - американський письменник, твори якого шанують як діти, так і дорослі читачі. Кореспондент, громадський діяч, автор пригодницьких повістей, оповідань і романів, найвідоміші - «Любов до життя», «Біле Ікло», «Мартін Іден», «Морський вовк». Джек Лондон прожив сорок років, за своє життя він створив понад двісті творів. Літературний стиль Джека Лондона - це поєднання реалізму, романтизму та поетичної фантазії. Його сюжети і герої дуже реалістичні, змушують переживати яскраві емоції, вчать гідно приймати виклики долі та боротися з труднощами.
Життєвий шлях
Ім'я письменника при народженні - Джон Ґріффіт Чейні. Його поява на світ у 1876 році одразу була скандалом: він народився в незаконному шлюбі відомого астролога та вчительки музики. Біологічний батько категорично не бажав цієї дитини, і незабаром мати вийшла заміж за іншого обранця - Джона Лондона, чиє прізвище і взяв майбутній письменник для свого псевдоніма. «Другою матір'ю» для хлопчика стала няня, яка справила значущий вплив на розвиток і світогляд дитини.
Джек Лондон вже працював у шкільні роки: продавав газети, нелегально ловив устриць, був матросом на промисловій шхуні, робітником на фабриці, кочегаром і прасувальником у пральні.
Літературна кар'єра Джека Лондона почалася з нарису під назвою «Тайфун біля берегів Японії», за який автор отримав премію однієї з періодичних газет Сан-Франциско.
Був учасником походу безробітних на Вашингтон, після якого місяць просидів в ув'язненні за бродяжництво.
Навчався в Каліфорнійському університеті, але не закінчив його через нестачу грошей на навчання. Був членом американської соціалістичної партії. Близько року провів на Алясці, піддавшись «золотій лихоманці». Ця експедиція дала автору натхнення для створення нових творів і героїв. Працював в Англії та Мексиці військовим кореспондентом. Будучи вже багатою людиною, Джек Лондон зміг дозволити собі вирушити в кругосвітню подорож.
Письменник зіткнувся і з творчою кризою, що спричинила захоплення алкоголем. Страждаючи від ниркового захворювання, Джек Лондон вживав знеболювальний засіб, і одного разу, прийнявши занадто велику дозу, він помер. Найпоширеніша версія смерті - самогубство.
Творчість
Із 23-х років активно займався літературною діяльністю. Із 1900-го року почали видаватися його дебютні збірки: «Син вовка», «Бог його батьків» та інші. Джек Лондон дуже багато працював - писав по 16-17 годин на добу. З-під його пера виходять такі відомі твори, як «Морський вовк», «Залізна п'ята», «Мартін Іден», «Біле Ікло», «Місячна долина», «Серця трьох» і ще близько сорока книг.
Багато творів Джека Лондона було екранізовано. Знято близько півсотні фільмів за його книжками, серед них: «Поклик пращурів», «Морський вовк», «Час не чекає».