Ернест Гемінґвей – американський письменник та журналіст. Суттєво вплинув на розвиток світової літератури XX століття. Лауреат Нобелівської премії. Твори Ернеста Гемінґвея сповнені сенсу життя та є сильними мотиваторами. У одному із перших романів «Прощавай, зброє!» автор описав весь страх та біль, які принесла війна. Найвідомішим твором автора є повість-притча «Старий і море» про боротьбу рибалки із найбільшою рибою, яку йому доводилось ловити за все життя. Попри те, що твори автора сповнені життя, Ернест Гемінґвей страждав депресією та психічними розладами і покінчив життя самогубством у віці 61 року.
Ернест Гемінґвей народився в передмісті Чикаго, в 1899 році. Його батько був лікарем та мріяв про те, щоб син пішов по його стопах. Після закінчення школи майбутній письменник влаштувався на роботу в газету, завдяки чому і познайомився з найбільш темними сторонами міського життя (притонами, шахраями, проституцією та злочинним світом). Згодом саме цей досвід стане безцінним матеріалом для подальшої творчої діяльності та написання книг.
Література
Знаменитим автор прокинувся восени 1926 року після того, як був опублікований його роман про «втрачене покоління» – «І сонце сходить». Головний герой цього твору, б'ючись на війні за батьківщину, отримав досить серйозну травму, що змусило його кардинально змінити своє ставлення до слабкої статі та життя в цілому.
Далі автор представляє увазі читачів твори «Прощавай, зброє!», «Сніги Кіліманджаро», «По кому подзвін» та збірку коротких оповідань «Переможець не отримує нічого». А свою славнозвісну релігійно-філософську повість «Старий і море» він написав на Кубі у 1952 році.
Завдяки тому, що Ернест Гемінґвей писав в строгому стилі, не використовуючи зайвих фраз, всі його твори відрізняються простотою сприйняття. Відмінною рисою всіх робіт автора також є ємність та чіткість побудови фраз. Більш того, письменник часто використовує прийом «айсберга», що передбачає наявність прихованого підтексту навколо лаконічного сюжету. Саме в цьому підтексті і полягає вся «художність» та емоційність твору.
Сьогодні творчість Гемінґвея включено в обов'язкову шкільну програму, а всі його книги зачіпають за саму душу, викликаючи сильні почуття в читача.