Еріх Фромм - видатний німецький філософ, психолог, соціолог, творець «гуманістичного психоаналізу» (методика, покликана гармонізувати взаємини між людиною, природою і суспільством). Представник Франкфуртської школи, автор близько 40-ка робіт. Серед найбільш відомих книг Фромма - «Мистецтво любові», «Втеча від свободи», «Мати чи бути?». Майже все життя філософа було присвячене вивченню підсвідомості, і головною темою в його творчості була тема протиріччя людського існування. У своїх книгах автор доносить основну думку: людина сама відповідальна за свій щоденний вибір в житті, і, якщо дійсність схожа на пекло - це причина відмови людей від прагнення до блага.
Біографія
Еріх Фромм народився в 1900 році в сім'ї іудеїв. Духовно-моральні основи, закладені хлопчикові в дитинстві, впливали на його світогляд все життя. Навчався в школі, згодом - вступив до Гейдельберзького університету, де навчався соціології, психології та філософії. Проходив підготовку в психоаналітичному інституті Берліна. Після цього досвіду зайнявся приватною практикою, яку продовжував протягом 35-ти років.
Працював у Франкфурті-на-Майні в Інституті соціальних досліджень. У 1933-му році переїхав до Женеви, а ще через рік - до Нью-Йорку, де викладав у Колумбійському університеті. Еріх Фромм присвятив багато років педагогічної діяльності, він викладав в університетах США і Мексики. Не був осторонь Фромм і від політики - мислитель був членом Соціалістичної партії Сполучених Штатів, активно займався політичною діяльністю, брав участь у мітингах, виступав з лекціями та створював книги.
Творчість
Еріх Фромм почав писати ще в студентські роки. Спочатку це були наукові роботи, а незабаром - книги, які принесли автору визнання та успіх. Письменник стверджував у своїх роботах, що головна місія людини - дати життя власній особистості, реалізувати те, що закладено природою.
У своїй книзі «Мистецтво любові» Фромм змушує читачів замислитися, які якості необхідно розвивати, щоб мати здатність любити. Чи може кожна людина любити, чи це складне мистецтво підвладне лише зрілим особистостям?
У своїй філософській роботі «Втеча від свободи» автор намагається розібратися, чому люди піддаються спокусі віддати свою свободу на користь політичної диктатури?
Книга «Людина для себе» - це потужний аналіз призначення людини в сучасному світі. Важливі питання людського буття піднімає автор на сторінках книги: що таке людина, як їй жити і куди направити свою енергію?
Еріх Фромм залишив після себе ще безліч робіт, присвячених важливим питанням про людину і її душу. Його книги залишаються популярними і донині.