Олдос Гакслі – англійський письменник, автор відомого антиутопічного роману «Прекрасний новий світ», а також ряду оповідань, новел та есе. Письменник розкриває у своїх творах тему людяності і впливу на людей технологічного прогресу. Автор піднімає в романах і пацифістські теми. Олдос Гакслі брав участь в експерименті, у якому досліджував вплив мескаліну на свідомість людини. Він вперше використав термін «психоделіка», щоб описати вплив цього галюциногена. Результати і висновки експерименту письменник виклав у своїх роботах «Небо і пекло» і «Двері сприйняття», остання вплинула на радикалів 60-х років і дала назву відомому гурту The Doors. Помер від раку горла, а всі його рукописи згоріли при пожежі.
Олдос Хакслі народився 26 липня 1894 року у Великобританії. По лінії обох батьків він належав до британської еліти. Його тато був письменником, а дід – відомим біологом. Олдос рано втратив матір, і внаслідок нервового зриву у нього почалося запалення очей. Це викликало значне погіршення зору, у зв'язку з чим його звільнили від військової служби під час Першої світової війни.
Творчий шлях
Свій перший роман автор написав, коли йому виповнилося 17 років, але він так і не був надрукований. Після закінчення школи Олдос вступив в Балліольського коледжу, де вивчав літературу. А коли юнаку виповнилося 20, він твердо вирішив стати письменником.
У своїх романах «О дивный новый мир!» і «Возвращение в прекрасный новый мир», автор піднімає актуальну в усі часи тему про втрату суспільством людяності в процесі технологічного прогресу. У деяких своїх роботах він також часто зачіпає пацифістські теми.
Творчий підйом автора почався після його переїзду до Лос-Анджелесу. У цьому місті він познайомився з Джідду Кришнамутрі, і вже під його впливом почав займатися містикою та різноманітними навчаннями мудрості. Ці пізнання згодом будуть проглядатися в багатьох його творах.
У 1953 році Олдос вирішив брати участь в експерименті, який проводив Хамфрі Осмонд. Метою даного експерименту було дослідження впливу наркотику (мескаліну) на свідомість людини. У цей період письменником були створені есе «Двери восприятия» та «Рай и ад», в яких він ділиться відчуттями від дії психотропних речовин на організм. Останній його роман – «Остров», став прощальним посланням автора, на сторінках якого він по-своєму описав світ майбутнього.
Книги Олдоса Хакслі і сьогодні користуються великою популярністю, адже в цих романах автор розповідає про те, якими жахливими можуть бути люди в умовах вседозволеності та розвиненого суспільства. А також про те, до чого може призвести прогрес.