Сельма Лагерлеф – всесвітньо відома шведська письменниця, автор всіма улюбленого твору «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми» та перша жінка, яка отримала Нобелівську премію з літератури. Не дивлячись на важку долю, бідність та самотність, вона писала книги, які й сьогодні продовжують вчити людей оптимізму та доброті.
Біографічні факти
Сельма Лагерлеф народилась 20.11.1858 року. Її мати була вчителькою, а батько – відставним поручиком. Дівчинка з дитинства була дуже слабенькою та часто хворіла, а в три роки її майже повністю паралізувало. Але попри це, батьки дуже любили свою доньку та оточували її турботою і ласкою.
Непросте дитинство дівчинки скрашували матуся з бабусею, які розповідали Сельмі казки, а також мальовнича природа, що оточувала родове помістя.
Завдяки тому, що батьки пробували будь-які методи лікування, в 9 років до Сельми повернулася рухливість, а у 18 років вона змогла самостійно ходити, спираючись на палицю.
З ранніх років Сельма проводила багато часу за книгами, вона прочитала сотні творів, поки була прикута до ліжка. Більш того, вже в сім років вона почала писати свої перші маленькі п'єси й оповідання.
Коли дівчині виповнилось 23 роки, вона вступила до коледжу, а після і до університету на педагогічний факультет. Саме в цей час вона почала активно писати свої твори.
Творчість та книги
Здобувши вищу освіту, Сельма залишилась викладати в коледжі. Вона ночами писала книги та мріяла, що одного разу все зміниться. І диво сталося, сага Лагерлеф перемогла у літературному конкурсі, який проводила відома газета. Отриманий гонорар дозволив дівчинці залишити викладацьку діяльність та всю себе присвятити літературі.
Практично у всіх своїх творах письменниця порушувала тему гіркоти втрати родинного вогнища та радості повернення додому. Роман «Єрусалим», «Імператор Португальська» та інші її твори з теплотою та достовірністю розповідали про всі проблеми й радості простого народу. А дитячі твори Сельми Лагерлеф і сьогодні користуються величезною популярністю.