Марсель Пруст – яскравий представник модернізму французької літератури та один з найбільш обговорюваних письменників двадцятого століття. Його широко відома епопея «У пошуках утраченого часу», до складу якої входить декілька цікавих романів, і сьогодні викликає безліч суперечок не тільки серед читачів, а й серед критиків.
Біографічні факти
Марсель Пруст з'явився на світ 10.07.1871 року, в родині іменитих батьків. Дитинство хлопчика пройшло у передмісті Парижа, батько обіймав високу посаду в міністерстві охорони здоров'я, а мати – займалась будинком та дітьми.
Марсель з дитинства відрізнявся замкнутим характером, вже у школі він почав цікавитись літературою та філософією. Він віддавав перевагу читанню книг, а не шумним іграм у компанії однолітків.
Після закінчення ліцею Марсель служив в армії, а потім – вступив на юридичний факультет Сорбонни. Саме в студентські роки юнак часто відвідував творчі вечори. На одному з таких вечорів Марсель познайомився з Анатолем Франсом – письменником, який надихнув Пруста видати свою першу збірку.
Творчий шлях
Варто зазначити, що перша книга автора була розкритикована. Висловлювання були настільки різкими, що одного з критиків, Пруст викликав на дуель.
Через кілька років після цього Марсель вирішив спробувати ще раз, але трохи по-іншому. Він заснував власний журнал «Бенкет», на пальтах якого друкував власні вірші. Пізніше всі ці вірші були видані в збірнику, але і він не мав успіху.
Попри невдачі, Марсель не впадав у відчай та продовжував писати свої твори. Він витратив чотири роки, щоб створити перший варіант епопеї «У пошуках утраченого часу». Однак, жодне видавництво не захотіло видавати цей твір. Саме тому, коли Бернар Грассі погодився видати твори з серйозними правками, Марсель відразу взявся до роботи. Варто відзначити, що якщо відразу після виходу епопеї твір не користувався особливою популярністю, то сьогодні його по праву називають шедевром європейського модернізму. І навіть попри те, що Марсель Пруст написав ще кілька романів, його все одно називають письменником одного твору.