Ред'ярд Кіплінґ – популярний англійський поет та письменник. Попри те, що Кіплінґ жив понад сто років тому, його висловлювання, цитати та афоризми не втрачають актуальності й сьогодні. А твори «Мауглі», «Книга джунглів», «Рікі-Тікі-Таві» та інші дитячі казки, як і раніше викликають захоплення у дітей та дорослих по всьому світу.
Біографічні факти
Ред'ярд Кіплінґ народився у Бомбеї, 30.12.1865 року. Майбутнього письменника назвали на честь озера, де колись познайомилися мама та тато. До п'яти років хлопчик жив в Індії, разом з сім'єю, а потім, його разом з трирічною сестрою відправили вчитися до Англії.
Протягом наступних двох років Ред'ярд жив у приватному пансіонаті, де його постійно били та залякували. Через два роки дітей приїхала провідати мама, і побачивши, в якому вони стані, відразу забрала їх додому.
Коли хлопчикові виповнилося дванадцять років, він вступив до Девонського училища «Вествард-Хо». Однак там також панувала атмосфера насильства, що стало складним випробуванням для Кіплінґа. Згодом автор визнав жорстке виховання доцільним.
Через поганий зір Ред'ярд кинув училище та більше нікуди не вступив. У цей період він звернувся за допомогою до батька, і той допоміг йому влаштуватися в редакцію місцевої газети.
Література
Свої перші твори «Школьная лирика» та «Отзвуки», Кіплінґ написав ще в училищі. Однак серйозно захоплюватися письменством почав набагато пізніше.
Роботи Ред'ярда швидко помітили. Одна з місцевих газет запропонувала автору створити серію нарисів про культуру та побут різних країн світу. Щоб виконати роботу, Кіплінґ побував у Америці, Азії, Китаї, а отриманих вражень вистачило не тільки на статті, а й на цілих шість книг.
На сторінках своїх творів автор показав життя звичайних людей та їх вчинки в нестандартних ситуаціях, під час яких і проявляється вся сутність та потаємні глибини людини.
Справжня популярність прийшла до автора тоді, коли він почав публікувати свої дитячі оповідання та казки. А у 1907 році Кіплінґ став першим англійцем, який отримав Нобелівську премію з літератури.