Діна Рубіна – російська письменниця, що проживає в Ізраїлі. Народилась та виросла в Ташкенті, закінчила музичну школу і консерваторію. Враження про навчання увійшли до її збірки «Уроки музики». Працювала викладачем у ташкентському Інституті культури. Згодом переїхала в Москву, де жила та працювала до переїзду в Ізраїль. Твори письменниці вирізняються особливою стилістикою: легкий поетичний стиль поєднується з експресивністю, герої її історій розумні та правдиві. Діна Рубіна відома такими творами, як: «Ось йде Месія!», «На сонячній стороні вулиці», «Синдикат» та іншими. Письменниця є лауреатом багатьох премій за вагомий вклад у світову літературу.
Діна Рубіна народилася в інтелігентній родині, у 1953 році. Її дитинство пройшло серед творчих розмов, звуків фортепіано, полотен та читання російської класики, тому зовсім не дивно, що до моменту закінчення школи, вона точно знала, в якому напрямку бажає далі рухатися по життю.
В одному зі своїх інтерв'ю, сама письменниця розповіла про те, що її дитинство та молодість пройшло в домашній тісноті та постійному круговороті якихось подій, проте саме це підштовхнуло її до написання багатьох своїх творів.
Творчий шлях
Перша повість письменниці – «Когда же пойдет снег?..» була надрукована в журналі в 1977 році. Саме цей твір став її першим кроком до популярності, адже до цього вона писала лише невеликі, короткі оповідання, які не були представлені широкій публіці.
Переїзд до Ізраїлю благотворно вплинув на творчість Діни, і у 1996 році вона представила увазі читачів свій перший роман «Вот идет Мессия!». А потім, буквально відразу, з-під її пера вийшли ще кілька творів: «Синдром Петрушки», «Почерк Леонардо», «На солнечной стороне улицы» та «Белая голубка Кордовы».
До не менш відомим книгам Діни Рубіної слід віднести «Ангел конвойный», «Уроки музыки», «Камера наезжает!». Варто відзначити, що багато подій, описаних в її творах, автор пережила особисто. Більш того, всі її книги відрізняються особливим теплом та ніжністю, що і робить їх такими популярними серед читачів.
Сьогодні багато романів Рубіної успішно екранізовані, а сама письменниця часто проводить творчі вечори та старанно трудиться над створенням своїх нових творів.