Джером Девід Селінджер – американський письменник. Розпочав свою літературну діяльність із публікацій у періодичних виданнях Нью-Йорка. У більшості творах автора головними героями є діти та підлітки. У своєму єдиному романі «Ловець у житі», який приніс Селінджеру всесвітню славу, письменник піднімає тему протистояння підлітка і навколишнього світу. Цей роман було заборонено у деяких країнах через його депресивність та наявність нецензурної лексики. Але водночас твір став дуже популярним у всьому світі, особливо серед підлітків та студентів. Селінджер видав також книгу оповідань «Дев’ять новел», цикл оповідань про сім’ю Гласів та багато інших творів.
Джером Девід Селінджер народився у Нью-Йорку, в січні 1919 року. Батьки хлопчика приклали максимум зусиль щоб він виріс освіченим, тому з дитинства прищеплювали йому любов до книг. Після закінчення школи він вступив до військового училища у Веллі-Фордж. Саме в цьому місці відбувся своєрідний дебют юнака, як письменника: він написав кілька строф для гімну навчального закладу, який виконують і сьогодні.
Закінчивши училище Джером слухав лекції в Нью-Йоркському університеті, вивчав секрети приготування ковбасної продукції в польському місті Бидгощ, ходив на семінари в Урсінус-коледжі та навіть вступив до Колумбійського університету, але вищої освіти він так і не отримав, що майже зовсім зіпсувало його відносини з батьком.
Творчість та книги
Перше оповідання автора «Молоді люди» було надруковано у 1940 році в журналі «Стори», проте заговорили про нього, як про письменника, тільки після публікації твору «Чудовий день для рибки-бананки».
Через одинадцять років Джером представив увазі читачів роман «Ловець у житі». Саме ця книга зробила письменника відомим на весь світ, але Селінджер після такого успіху навпаки став ще більш закритим та почав вести усамітнений спосіб життя.
Не меншої уваги заслуговує і книга «Людина, яка сміється», на її сторінках автор засуджує соціальне нерівноправність, що руйнує життя людей.
Варто відзначити, що Джером Селінджер писав твори на різні теми. А так як його світогляд досить часто змінювалося, він кожен раз їх описував по-новому. Однак основними ідеями всіх його оповідань був філософський пошук себе, сенс життя та розбиті мрії. Швидше за все, саме тому майже у всіх його оповіданнях головними героями виступають діти та молоді люди, які шукають мету свого життя, адже ці образи допомагали письменникові яскраво та влучно розкрити власні думки та познайомити читачів зі своїми філософськими роздумами.