Тарас Прохасько - журналіст, один із представників Станіславського феномену, сучасний український письменник та член асоціації українських письменників. У своїх творах автор показує читачеві як жити, спостерігаючи, як тому навчав ще Будда, та до чого так важко прийти у нашому божевільному світі. Він вчить не просто спостерігати за тим, що відбувається, але і виділяти головне з того, що діється навколо. Читаючи його книги, ви ніби самі перенесетесь у його неквапливий та плавний світ естетичних бесід, готики та кав'ярень, а, дочитавши твір до кінця, вам вже не захочеться виходити із цього стану внутрішнього спокою.
Біографія
Тарас Прохасько народився у Івано-Франківську, 16 травня 1968 року. Коли хлопчикові виповнилося 10 років, його батька разом з родиною депортували в Чіту, до спецпоселення. Повернулася сім'я до Україні лише коли Тарасу виповнилось 16 років.
Закінчивши школу, Прохасько вступив на біологічний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка, де і отримав диплом за спеціальністю ботанік. У студентські роки він брав участь у «революції на граніті» в Києві.
Здобувши вищу освіту, він почав працювати у Івано-Франківському інституті Карпатського лісівництва, трохи пізніше працював вчителем у рідному місті. З 1992 по 1994 рік був співредактором журналу «Четвер», а з 1998 - працював журналістом у львівській газеті «Експрес».
У 2004 році письменник кілька місяців жив у Кракові, де отримав літературну стипендію польського культурного фонду «Stowarzyszenie Willa Decjusza - Homines Urbani».
У квітні 2010 року він вперше побував в Америці, де провів творчі вечори в Вашингтоні та Нью-Йорку.
Сьогодні Тарас Прохасько веде авторську колонку в обласній газеті Івано-Франківська - «Галицький кореспондент».
Одружений, має двох синів.
Особливості творчості
У своїх творах Тарас Прохасько не ставить ніяких оцінок, він нічого не узагальнює, а просто зображає, описує, малює ... Висновки залишає читачеві. Він не дає настанови та не повчає, при цьому щирість його творів буквально бере за душу.
До найбільш популярних книг автора слід віднести «Щоденник», «Непрості», «Лексикон таємних знань», «Євромайдан. Хроніка відчуттів» та багато інших.