Віктор Франкл – всесвітньо відомий філософ, психіатр, психолог, невролог та фахівець із запобігання суїцидів. Його робота «Людина в пошуках справжнього сенсу» була видана кілька разів та розійшлась по світу тиражом більше, ніж 2,5 мільйона примірників. В основу цієї та інших книг автора лягли такі важливі питання, як втрата релігії, віри, мистецтва, гармонії та дефіцит свідомості.
Біографічні факти
Віктор Франкл народився у Відні, 26.03.1905 року. Його батьки були євреями, а крім нього в сім'ї було ще двоє дітей. Батько сімейства був чиновником в Міністерстві соціального захисту, а мати – займалась господарством і дітьми. Як і в багатьох сім'ях, мати душі не чула в своїх дітях та в усьому їм потурала, а батько – виховував їх у строгості.
Віктор вирішив, що хоче бути лікарем ще в три роки, а вже в чотири роки він розповів батькам, що придумував як створювати ліки. Паралельно із заняттями в школі Віктор грав в аматорських постановках і ще до того, як закінчив школу написав трактат «Психологія філософського мислення».
Після закінчення школи, Франкл вступив на медичний факультет Віденського університету. Спеціалізацію він вибрав психіатрія та психологія.
Наукова діяльність та книги
Вже на початку своєї практики, Віктор Франкл, створив спеціальну програму психологічної підтримки для студентів. А пропрацювавши кілька років у клініці, Віктор очолив відділення щодо запобігання самогубств. Варто відзначити, що завдяки роботі Франка, понад тридцять тисяч жінок змогли повернутись до повноцінного життя та перестали думати про суїцид.
Деякий час Віктор займався приватною практикою. В Америку він не емігрував, так як не хотів залишати своїх старих батьків, в результаті, всі вони потрапили в табір нацистів. Правда, цей табір був зразковим, його нацисти демонстрували комісії Червоного Хреста. Умови утримання дійсно були на вищому рівні, але після цього табору, арештанти потрапляли в табори смерті.
В місцях ув'язнення Віктор допомагав іншим ув'язненим не втрачати силу духу і зрозуміти, в чому тепер їх сенс життя. Більш того, Франкл навчив їх аутотренінгу, під час якого ув’язнені представляли, як впораються з усіма неприємностями та возз'єднаються зі своїми сім'ями.
У 1945 році Франкла звільнили, після чого він знову повернувся до медичної практики та очолив Віденську психотерапевтичну лікарню.
Віктор Франкл запропонував безліч способів психотерапії, серед яких логотерапія та лікування від зворотного. Варто зазначити, що книги автора буде цікаво прочитати не тільки медичним працівникам, а й кожному з нас.