Юрій Щербак – письменник, сценарист, політик, дипломат, активіст екологічного руху, доктор-епідеміолог, доктор медичних наук. Практично всі твори автора зачіпають проблеми екології та наукового подвижництва. Більш того, Щербак вміло поєднує наукову фантастику, міфи, легенди та казки, що робить його книги дійсно особливими.
Біографічні факти
Юрій Щербак народився в Києві, 12.10.1934 року. Коли хлопчикові було шість років, почалася Друга світова війна, і він разом з сім'єю був евакуйований. Назад до Києва Юрій повернувся тільки через кілька років, навесні 1944 року.
У 24 роки Юрій Щербак успішно закінчив навчання у Київському медичному інституті та отримав диплом – «санітарний лікар». Відразу після закінчення інституту влаштувався працювати до Київського науково-дослідного інституту епідеміології та інфекційних захворювань молодшим науковим співробітником. Буквально через кілька років його підвищили до старшого наукового співробітника. Юрій брав активну участь в боротьбі з проявами різних інфекційних захворювань на території країн СНД, в тому числі України.
В період роботи він також захистив спочатку кандидатську, а потім і докторську дисертацію.
Творчий шлях
Писати свої твори Юрій Щербаков почав паралельно з основною діяльністю в середині 1950-х років. Тоді це були мальовані сатиричні рецензії та невеликі оповідання.
Після Чорнобильської трагедії, він став видавати правдиві публіцистичні статті, які й принесли йому популярність. Він також почав активно займатись політичною діяльністю та зробив добру політичну кар'єру.
Перша серйозна повість автора – «Як на війні», була видана у 1966 році. В цьому творі Щербак відверто розповів про будні радянських медиків.
На сторінках своїх книг, Юрій Щербака вміло переплітає реальні факти та неймовірні події, підіймає важливі теми, змушує задуматися про важливі речі, але при цьому робить це настільки легко, що його книги хочеться читати знову і знову.