Зірка Мензатюк – талановита журналістка, українська письменниця та володарка багатьох літературних премій. Її творчість відрізняється яскраво вираженим національним мотивом, а дитячі твори, завдяки яким вона прославилась, наповнені надзвичайними пригодами яскравих персонажів. Книги Зірки Мензатюк неодмінно варто купити тим, хто шукає цікаву та пізнавальну дитячу літературу, написану українською мовою.
Коротка біографія
Зірка Мензатюк народилась 21 жовтня 1954 року, в невеликому селі Мамаївці, Чернівецької області. Свої перші вірші вона написала ще в школі, але тоді однокласники не повірили, що це її творчість та засміяли дівчинку. Після цього випадку Зірка довгий час нічого не вигадувала.
По закінченню школи вона вступила до Львівського національного університету ім. І. Франка. Отримавши диплом журналіста, Зірка влаштувалась працювати кореспондентом до районної газети, а трохи пізніше перейшла в республіканської. Паралельно вона вела рубрики з віршами та оповіданнями в декількох дитячих журналах.
Крім того, Мензатюк вела освітню передачу для школярів на одному з місцевих радіо, друкувала в газетах власні вірші та оповідання.
Творчий шлях
Перша книга письменниці – «Тисяча парасольок», була видана у 1990 році. Наступними увазі читачів були представлені «Київські казки», «Мільйон мільйонів сестричок», «Макове князювання» та інші казки для маленьких читачів.
Крім творів для дітей молодшого шкільного віку, Мензатюк є автором підручників для школярів. Наприклад, на сторінках «Оповідання з історії Києва» вона в доступній формі розповідає дітям про найважливіші події.
Варто звернути увагу, що Зірка також пише книги для дорослої аудиторії. Наприклад, у 2014 році увазі читачів була представлена книга «Як я руйнувала імперію». На її сторінках письменниця наочно показує життя радянських людей, їх надії та мрії, особливості менталітету, а також говорить про проблеми того часу та можливі шляхи їх вирішення.
Зірка Мензатюк, одна з небагатьох українських письменниць, яка не боїться розповідати молодому поколінню правдиву історію та змушує їх замислитись про те, що відбувається навколо.