Замовити дзвінок
Ім'я*
Телефон*
E-mail
Час дзвінка
Повідомлення
Код з картинки*
CAPTCHA
Кошик
0 0 грн

Оноре де Бальзак

Оноре де Бальзак книги

Оноре де Бальзак – видатний французький письменник XIX століття, який увійшов в історію світової літератури, як один із основоположників реалізму. У його бібліографії – романи, оповідання й збірники романтичної поезії. Основним твором автора є серія романів «Людська комедія», що відображає життя французького суспільства тих часів. Великий вплив справили твори Бальзака на таких письменників, як Чарльз Діккенс, Еміль Золя, Федір Достоєвський, Гюстав Флобер. Все життя Бальзак був хворобливою людиною, причиною цього міг бути його напружений письменницький графік. З родиною відносини були натягнутими через особисті непорозуміння та фінансові проблеми. У рік своєї смерті письменник одружився на любові всього його життя, польській поміщиці українського походження Евеліні Ганській. Але сімейне життя було не довгим - письменника не стало через п'ять місяців після одруження.

Біографія

Народився майбутній письменник у французькому місті Тур у 1799 році. Батьки належним чином не дбали про сина і дитинство він провів в інтернаті. З семи років хлопчика відправили до Вандомського коледжу, де була сувора дисципліна, що не подобалося Оноре. Коли він захворів, батьки забрали його додому. Бальзак хворів п'ять років, а після переїзду сім'ї до Парижу – одужав.

Із ранніх років Оноре цікавився літературою, багато читав і писав, але дитячі рукописи не збереглися. З 1823-го року вийшло кілька романів Бальзака під різними псевдонімами. Але сам автор критично до них ставився в майбутньому, так як він намагався слідувати літературній моді в своїх дебютних творах, і ці письменницькі досліди не хотів згадувати. У 25-річному віці Оноре пробував займатися видавничою справою, але це не принесло успіху.

Творчість

Перша книга, підписана ім'ям «Бальзак», вийшла друком у 1829 році під назвою «Шуани». Незабаром були видані твори письменника «Сцени приватного життя», «Еліксир довголіття», «Гобсек», «Шагренева шкіра» та інші.

В автобіографічному романі «Луї Ламбер» та романі «Серафіта» відобразилися захоплення письменника містичними концепціями шведського вченого-містика Еммануїла Сведенборга і французького містика Луї Клода де Сен-Мартена.

Перший період творчості Бальзака – 5-6 років – характеризується зображенням найрізноманітніших областей сучасної йому Франції: Париж, провінція, село; соціальні інститути та соціальні групи.

Слід відзначити цикл «Людська комедія», який складено з 137-ми творів Бальзака (закінчених і незакінчених). Ця величезна праця відображає «реальну картину» його часу. Над багатотомником автор працював до кінця своїх днів.

Оноре де Бальзак працював більше 15-ти годин на добу. З-під його пера виходило від 3-х до 6-ти книг на рік. Але життя письменника обірвалося на 52-му році життя. Тепер пам'ять про Оноре де Бальзака зберігається в літературі, кінематографі, музеях.

0
12 48

За вашим запитом нічого не знайдено.

Категорія
Запропонувати співпрацю
Оптове замовлення
Уточнити інформацію щодо замовлення
Повідомити про помилку в книзі
Як до Вас звертатися
Повідомлення
Електронна пошта