Замовити дзвінок
Ім'я*
Телефон*
E-mail
Час дзвінка
Повідомлення
Код з картинки*
CAPTCHA
Кошик
0 0 грн

Іван Франко

Іван Франко книги

Іван Франко – драматург, прозаїк, поет, етнограф, вчений, фольклорист, філософ, історик, соціолог, журналіст, перекладач, економіст та суспільно-політичний діяч. Він є знаковою фігурою у вітчизняній і світовій історії, культурі та літературі. Поезія Франка глибоко та правдиво відображає психологію українця та описує становище, в якому опинився наш народ. Його творча спадщина – це кілька тисяч творів, написаних болгарською, російською, польською, німецькою та, звичайно ж, українською мовами.

Біографія

Іван Франко народився у сім'ї коваля 27 серпня 1856 року, на підгірському виселку Нагуєвич Дрогобицького повіту. Він навчався у звичайній середній школі, а потім перейшов до гімназії.

Його батько помер, коли хлопчикові було близько одинадцяти років, і саме тоді він написав свій перший вірш. Мама письменника незабаром вийшла вдруге заміж, проте вітчим любив свого пасинка, як рідного сина. І навіть коли у Івана померла мама, вітчим все одно не залишив хлопчика і допомагав йому продовжувати вчитися та здобувати освіту.

Після закінчення гімназії, Франко вступив на філософський факультет Львівського університету. Уже в студентські роки він почав вести активну громадську діяльність та очолив гурток студентської молоді.

Творчий шлях та книги

Перші твори автора були представлені у львівському університетському журналі «Друг». Саме за часів студентства він надрукував свою першу велику повість «Петрії і Довбущуки», а також активно займався перекладами віршів Пушкіна і романів Чернишевського.

Перший арешт Франка тривав майже вісім місяців, однак доноси Галицьких реакціонерів не зупинили його, а навпаки допомогли стати на шлях активної боротьби з австрійською монархією, а також з носіями національного та соціального гніту.

Спільно з Н. Павликом поет починає видавати журнал «Общественный друг», на сторінках якого постійно друкує свої твори. Саме тут вперше був опублікований нарис «Патріотичні пориви», вірш «Товаришам із тюрми» і початок повісті «Boa constrictor». Журнал закривала поліція, його доводилося перейменовувати, а згодом і зовсім закрити через відсутність фінансування.

Загалом Іван Франко написав понад п'ять тисяч творів, серед яких ви знайдете психологічну та історичну драму, соціальну комедію, одноактні п'єси, драматичні поеми-казки та багато іншого. За такими творами письменника, як «Борислав сміється», «Захар Беркут», «Украдене щастя» були відзняті кінофільми та створені театральні вистави. Сьогодні книги Івана Франка перекладено багатьма мовами світу та вони, як і раніше, користуються величезною популярністю.

1
12 48
Іван Франко
0
Боярин Тугар Вовк прибуває в Тухольщину десь на краю Карпат, щоб оглянути землі, які отримав у дар від князя Д...
Передзамовлення
Категорія
Запропонувати співпрацю
Оптове замовлення
Уточнити інформацію щодо замовлення
Повідомити про помилку в книзі
Як до Вас звертатися
Повідомлення
Електронна пошта